2 juli 2025 - Lonneke en Beppie sluiten aan bij Streekmarkt
De Streekmarkt van Ouwe-Syl is al jaren in de zomermaanden een publiekstrekker. Anna Bosma en
Lees verderTijdens de jaarvergadering van 22 april kondigde het bestuur van Dorpsbelang Ouwe-Syl aan, dat het naar een nieuwe vorm van eigen functioneren wilde kijken. Afgelopen zaterdag (16 september 2023) konden de leden, tijdens een daarvoor speciaal ingelaste vergadering, hun stem hierover laten gelden. De keuze was simpel; doorgaan op de bestaande weg (waarbij het volledige bestuur opstapt), of verder gaan in stichtingsvorm. De uitslag liet zich raden!
De functie van dorpsbelang is de afgelopen decennia verandert, het werk van het bestuur is meer en meer een beleidsmatige geworden, zo weet het bestuur. Het werk van dorpsbelang vergt veel tijd van de 'vrijwillige' bestuursleden, in sommige gevallen tot drie avonden per week. Als je daarbij de frustratie optelt - die ontstaat doordat men te maken heeft met de stroperigheid van het gemeentelijk apparaat én het feit dat dorpsgenoten amper bereid zijn een bestuursfunctie te bekleden - wordt duidelijk dat de huidige (verenigings)vorm van Dorpsbelang op Ouwe-Syl geen toekomst meer heeft.
Het feit dat, exclusief het bestuur, ‘slechts’ 22 mensen de moeite nemen om de bijzondere ledenvergadering (waar de toekomst van de vereniging op het spel staat) bij te wonen, zegt iets over de betrokkenheid van de Sylsters m.b.t. het wel en wee in hun dorp en omgeving.
Tijdens de vergadering worden de (hoofd)activiteiten waar dorpsbelang verantwoordelijk voor is toegelicht, waarbij de oude situatie en de aangepaste manier van werken tegen het licht wordt gehouden. Daaruit valt op te maken dat dorpsbelang in de nieuwe opzet een meer ondersteunde & faciliterende rol gaat vervullen. Dorpsbewoners moeten zelf meer verantwoordelijkheid en initiatief nemen in het realiseren van projecten. Dit door direct contact met Waadhoeke te zoeken, of indirect door de hulp van de nieuwe dorps-coördinator in te schakelen.
Tijdens een korte pittige discussie krijgt het zittende bestuur vragen en adviezen van het handjevol meelevende dorpsgenoten. Er wordt, zo wordt duidelijk, groot belang gehecht aan duidelijkheid omtrent welke rol die de dorps-coördinator gaat vervullen, én de bereikbaarheid van deze spil tussen burger en gemeente Waadhoeke. Daarnaast leven er zorgen over hoe de ‘nieuwe’ stichting de eindjes (er wordt in de nieuwe opzet geen contributie geïnd) financieel aan elkaar gaat knopen. Er wordt een suggestie gedaan om de leden te vragen donateur te worden.
Na de pauze mogen de aanwezige leden hun stem uitbrengen. Van de 27 aanwezige stemgerechtigden, stemmen 15 personen in met het voorstel, staan negen negatief in de overgang van vereniging naar stichting, terwijl er één blanco stemt. Hiermee is het pleit van dorpsbelang als vereniging beslecht.
De komende periode gaat het zittende bestuur de overgang naar stichting in gang zetten en de aangebrachte punten op de haalbaarheid ervan evalueren. Dat de nieuwe ‘stichting’ daarbij de nodige hobbels en uitdagingen heeft, mag duidelijk zijn. Het is de bedoeling dat er in het vervolg jaarlijks twee keer een bijeenkomst wordt belegd, waarbij alle dorpsgenoten (met ideeën en initiatieven) inbreng hebben. Zodra het bestuur meer nieuws omtrent e.e.a. heeft, wordt er weer een bijeenkomst gepland.
De Streekmarkt van Ouwe-Syl is al jaren in de zomermaanden een publiekstrekker. Anna Bosma en
Lees verderZaterdag 28 juni was het de ‘Dei fan it Waad’ en dat verdient aandacht, zo dachten
Lees verderWaar op veel dorpen de feestjes gepaard gaan om zoveel mogelijk omzet te maken, is Beatpicknick
Lees verderDe aankondigingsflyer liet een prachtige zonsondergang zien, het was de voorbode voor
Lees verderWat hebben we als inwoners van Ouwe- en Nije-Syl weer genoten van het tweejaarlijkse dorpsfeest.
Lees verderZoals we op Ouwe-Syl gewend zijn wordt de zeskamp besloten met een prachtige opblaas
Lees verderEen van de meest spectaculaire spellen tijdens de 'Zeskamp on ice' was toch zeker de
Lees verderVandaag worden spellen 3 en 4 van de 'Zeskamp on ice' online gezet. Het gaat hiet om het spel
Lees verderOnderdeel twee van de 'Zeskamp on ice' leverde naast verkoeling ook prachtige beelden op. Geniet
Lees verderDe redactie heeft de eerste foto's van het dorpsfeest met het thema 'Winter in de
Lees verderHet meest spectaculaire en verfrissende onderdeel van de kinderspelen van het dorpsfeest was
Lees verderMet zijn tributeband U2two timmert geboren Ouwesylster Sam 'Bono' Kramer stevig aan de weg. De
Lees verderOp 1 mei is de 'Beleef 't Bildt route en is de expositie van Janny Vellinga geopend. In de pdf
Lees verderMijn naam is Wytske Zaal. Ik heb een praktijk voor Shiatsupraktijk in Ouwe Syl. Ook geef ik al 2
Lees verderLaat een historische foto van jou en je gezin maken. Bekijk oude foto’s en films
Lees verderRobert van Laar is op zoek naar spelers voor een studentenproductie.
Lees verderOp donderdag 1 mei a.s. opent wethouder Jan Dijkstra van gemeente Waadhoeke twee bijzondere
Lees verderMet een lichamelijke beperking is het niet even snel naar de winkel, uitstapje of een vakantie
Lees verderBenieuwd naar Dorpsfeest programma? Bekijk het
Lees verderAerden Plaats organiseert op zaterdag 17 mei een middag boogschieten voor jeugd van 10 tot en met
Lees verderFan wa bisto ien? Wêr komsto wei? Wie je vandaag bent, is een optelsom vaneen
Lees verderZondag 13 april was het Julianakerkje op Ouwe-Syl het decor van eenakter GIF. Het verhaal gaat
Lees verderHet eerste feestje werd een week eerder onverwacht gevierd, zeven dagen later volgde de tweede
Lees verderZaterdag 22 maart werd een spannende dag voor de jongens en meisjes van het combinatie team JO10
Lees verderZaterdag 5 april heeft Ouwe Syl 1 clubgeschiedenis geschreven. Dat de hoofdmacht van de
Lees verderOUDEBILDTZIJL - Op zaterdag 12 april komt Mattanja Joy Bradley terug naar
Lees verderZaterdagmorgen 15 maart is het drukker dan normaal op en rond de Sylster sportaccommodaties.
Lees verderEr waren meerdere verzoeken vanuit ouders en dorpsbewoners of De Syl wederom een violen- en
Lees verderOké, handjes mogen ook. Van 23 - 28 juni 2025 organiseert Stichting Dierenopvang en
Lees verderHet lijkt een tijdje wat rustiger omtrent het schoolplein, maar achter de schermen wordt hard
Lees verderAfgelopen zaterdag 15 september organiseerde Buurtmarkt Syl&Salighyd voor de tweede keer een
Lees verderHoe verander je overtuigingen en bevrijd je je lichaam van stress? PSYCH-K® is een eenvoudige
Lees verderVoor beginners en meer ervaren hakkers. Begeleiding op jouw niveau met persoonlijke
Lees verderBinnenkort wordt weer gestart met reanimatietrainingen en een EHBO-opleiding. Op 12 en 27
Lees verderOp zondag 9 februari (aanvang 14.00 uur) wordt in Eetcafe Het Graauwe Paard de documantaire
Lees verderMet 15 punten voorsprong en nog 8 wedstrijden voor de boeg raken de supporters van
Lees verderIn ’n folle saal fan kefee Het Graauwe Paard op Ouwe-Syl waar op saterdeg 25
Lees verderZoals de voetballiefhebbers van Ouwe-Syl ongetwijfeld hebben opgemerkt is, dat Ouwe Syl 1 deze
Lees verderDe pilot Gratis Aktyf Waadhoeke blijft niet onopgemerkt in de rest van het land. Donderdag
Lees verderHistorie In Spanje draagt het de naam El Clásico, de strijd tussen Ajax en
Lees verderU had het wellicht al opgemerkt, maar er is er weer een directe busverbinding tussen Oude
Lees verderJaarlijks worden, na een onlinestemming, de Gemeente-, Provincie- en landelijke horecaprijzen
Lees verderVanuit de Sylster gemeenschap wordt al sinds een aantal jaren druk gewerkt om het
Lees verderHet wordt nu echt tijd om de zomerkleding te vervangen voor dikke en warme winterkleding. Is je
Lees verderZondagmiddag 12 januari is maar weer eens duidelijk geworden hoe groot het belang van een korps
Lees verderEnige maanden geleden ontvouwde Ouwesylster Margriet Storteboom met veel enthousiasme haar plan
Lees verderDe zondag voor kerst (22 december) was Nije Leie het decor van een muzikale avond die de
Lees verderDat het busmaatschappij Q-Buzz na de overname nog niet voor de wind gaat is een understatement.
Lees verder“Dit smakket nei mear” waren de profetische woorden die Nannie van Herwijnen sprak,
Lees verderDe tijd vliegt. Het is alweer december. Het is de tijd van gezellig samenkomen, om met familie of
Lees verderOp kerstavond (24 december) is het gebruik dat kerken hun deuren openen om de geboorte van Jezus
Lees verderDinsdag 24 december kunt u weer getuige zijn van de jaarlijkse Kerstnachtdienst, met aansluitend
Lees verderDe spectaculaire niet verwachte muzikale opening van de Winterstreekmarkt in de Aerden Plaats en
Lees verderWoensdag 11 december stond er een paginagroot artikel in Bildt.nu over de passie die Ouwesylster
Lees verderDe kerst staat nog voor de deur, maar wat te doen met je kerstboom na de kerst? Ook dit
Lees verderDe feestdagen staan voor de deur, én dat is onlosmakelijk oliebollentijd. Ook dit
Lees verderMarjolein Kootwijk
Lees verderHet is voor de jongste kinderen zo ongeveer de spannendste dag van het jaar. De dag dat
Lees verderMarjolein's Bloemen heeft ook dit jaar weer kerstbomen te koop. Vanaf 1december iedere
Lees verderDe Sinterklaasmiddag stond al maanden ingepland, toch was de verrassing groot dat de hoogbejaarde
Lees verderOp 19 november 2024 heeft initiatiefneemster Margriet Storteboom de door haar uitgewerkte
Lees verderZaterdag 23 november beleefde Sinterklaas een drukke dag. Hij moest zich van dorp naar dorp
Lees verderZaterdag 23 november ishet dan eindelijk zover, Sinterklaas komt naar Ouwe-Syl. Jullie geven hem
Lees verderNieuwsgierigheid naar de historie van zijn geboortegrond hield hem, houdt hem en zal Ouwesylster
Lees verderVanaf 14.00 uur wordt de aankomst van Sinterklaas op de Keuningstreek verwacht.
Lees verderMaandagavond 11 november 2024 waren er zowel in Ouwe Syl als in Nije Syl weerflink wat
Lees verderIn de Bildt.nu van deze week staat het artikel n.a.v. het 130 jarig jubileum van cmv Excelsior.
Lees verderDe laatste weken komt het helaas voor dat de Bildt.nu niet overal, of niet op de juiste dag
Lees verderSteek een kaarsje aan voor een overleden dierbare Zaterdag 23 november,
Lees verderOok al wordt Halloween in Nederland steeds vaker gevierd, de nuchtere Bildtkers laten
Lees verderAl jaren wordt op Ouwe-Syl tussen de dorpsfeesten door een kleintje dorpsfeest
Lees verderVrijdag 30 augustus jl. was het weer zover: De traditionele Sytse Keizer kaatspertij in Ouwe-Syl
Lees verderNet als in meer buurten in Bildtse dorpen mocht Buurtferening 't Oastend van Ouwe-Syl zaterdag 28
Lees verderJuf Irene is woensdag 11 september 50 jaar geworden en, tussen de regenbuien door, in het
Lees verderMaster Ivar en syn juf Suzanne binne troud! Woensdag was het zover, meester Ivar kwam op
Lees verderHet enthousiasme rondom dit project spat er vanaf bij Margriet Storteboom. Al maanden is ze bezig
Lees verderIn het kader van de Activiteiten aangestuurd door Connexa, hebben veel 55-plussers uit Ouwe- en
Lees verderAl sinds zijn dertiende is Jurre Nammensma werkzaam in de Agrarische sector. De passie voor
Lees verderOp zaterdag 17 augustus organiseert archeologisch steunpunt Oudebildtzijl een zoektocht met
Lees verderOuwe-Syl is het Toeristisch Overstap Punt (TOP) van Het Bildt. Tot 10 juli ontbrak er nog een
Lees verderIn het weekend van 20 en 21 juli was Ouwe-Syl gastheer van het 9de lustrumfeest van de Oude
Lees verderRegen of zonneschijn? In de zomervakantie is van alles te doen in onze bibliotheken. En het
Lees verderWij vragen alle dorpsgenoten, met of zonder hond, om deze enquête in te vullen.Bij
Lees verderWij als sportclubs kijken met veel plezier terug op afgelopen Koningsdag en al die jaren waarin
Lees verderWoensdag 17 juli werd op IKC De Syl een prachtig eindfeest gevierd. Een bedankje voor de
Lees verderAfgelopen zaterdag was het een drukte van belang op Ouwe-Syl. Op de prachtig nieuwe
Lees verderDit jaar geen banketletters maar een goed gevulde Spek de Clubkastas. Te bestellen bij 1
Lees verderTijdens het eindfeest op woensdag 17 juli a.s. willen we kleding verkopen. We zijn hiervoor op
Lees verderOp de bijgevoegde foto's ziet u een niet gesteriliseerde kater, die sinds 1,5 jaar in de
Lees verderOp 14 juni vond het Anna en Leonie-toernooi plaats op Sportpark Froubuurt. Maar liefst 17 teams
Lees verderIKC de Syl dingt mee naar een prijs van maar liefst € 10.000 voor het vergroenen van het
Lees verderAltijd al willen weten wat je in de bodem hebt gevonden tijdens speurtochten met metaaldetector
Lees verderWoensdag 17 juli is de feestelijke afsluiting van het schooljaar voor alle kinderen,
Lees verderHet kan u bijna niet ontgaan zijn, de indringende verhalen van de teammaatjes Leonie en Anna. De
Lees verderDe zomer staat voor de deur, de koffers kunnen bijna worden gepakt en de auto, caravan, camper of
Lees verderGroep 7/8 van IKC De Syl doet mee met een actie van Jantje Beton in samenwerking met de Praxis.
Lees verderDorpsbewoner Margriet Storteboom doet een oproep aan alle hondenbezitters in Ouwe-Syl. In
Lees verder